• (0224) 234 26 26
 • (0224) 234 26 26
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Küba Turu

 TUR BİLGİLERİ

Casa Particular (ev Konaklaması
THY ile aktarmasız direkt uçuş
8 gece 9 gün

Bu turun hareket tarihi 8 Kasım’dır. Fakat uçak kalkış saati 02.30 olduğu için (gece yarısından sonra) 7 Kasım gecesi saat 23.45‘da  Atatürk Havalimanında (3.havalimanı) buluşma vardır.


Profesyonel rehberlik hizmetleri ve panoramik şehir turları dahildir
Shengen vizesi ile katılım sağlanır. Yeşil pasaporta vize gerekmez. 
EKstra Turlar fiyata dahildir (!)

  

8 KASIM – 16 KASIM

8 GECE 9 GÜN

1.GÜN  8 KASIM  ISTANBUL 3. HAVALİMANI

 

DİKKAT: Bu turun hareket tarihi 8 Kasım’dır. Fakat uçak kalkış saati 02.30 olduğu için (gece yarısından sonra) 7 Kasım gecesi saat 23.45‘da  Atatürk Havalimanında (3.havalimanı) buluşma vardır.

 

Sabah saat 02.30 da İstanbul Atatürk Havalimanından TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile HAVANA’ ya yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah saat 08.30 de Havana Havalimanına ulaşıyoruz. Pasaport kontrolü sonrası, bagajlarımızı alıyoruz ve havalimanı  dışında bizleri bekleyen yerel rehberimiz ile buluşuyoruz. Özel aracımız ile turumuz başlıyor.

Sabah erken saatler olduğu için EVLERİMİZE (CASA PARTICULAR) ulaştığımızda odalarımız hazır olmayabilir. Bu durumda, eşyalarımızı ev sahiplerimize teslim ederek, havana şehir turumuza başlıyoruz.

Konaklama : CASA PARTICULAR [  KÜBA GELENEKSEL -EV TİPİ PANSİYON ]

Not : Gruplarımızda  EV modelleri farklılık göstermektedir, bir  semt içinde misafirlerimiz birbirine bire bir benzemeyen Evlerde konaklayacaklardır. WC/BANYO her odalara  özeldir  (ortak kullanım yoktur )

Tek tip ev uygulaması mümkün değildir. Bu evler bireysel Ticari işletmelerdir. ( Yerel Pansiyon Otelcilik tarzıdır)

 

HAVANA ŞEHİR TURU    [ ÖĞLE  YEMEKLİ  TUR ]

saat 09.00'da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de  adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak..UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…geceleme EVLERDE.

 

 

2.Gün    HAVANA  
Kahvaltı sonrası  Havana’da serbest zaman. Sokak sokak Küba’yı yaşayın.. GECELEME  EVLERDE

 

 

 

 

3.Gün HAVANA   |  VARADERO TURU


Kahvaltı sonrası EXTRA  TURUMUZ var ,  Arzu eden misafirlerimiz  için, öğle yemekli-tam gün VARADERO SAHİLLERİ TURU ( 90€ )

Varadero sahillerine  bir tur  yapacağız, Matanzas bölgesinden geçerek, güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir  noktada  yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz, Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz  yaklaşık 2,5 saat  sürecektir.

Varışımızı takiben, güzel bir  yerel tesiste (Bu bir otelde olabilir)  ÖĞLE YEMEĞİ servisinide alabileceğimiz ve  YÜZME imkanı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. Güzel kumsalında vakit  geçirdikten sonra yeniden  Havana ‘ya  dönüş yapıyoruz.

 

 

 

4.Gün -5.Gün-6.Gün CIENFUEGOS-TRINIDAD    (2 GECE /3 GÜN ) KONAKLAMALI /   EXTRA TUR PAKETİ

 

Bu tura   Katılmayan misafirlerimiz  Havana ‘da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.

 

EXTRA GEZİ PLANI  (2 GECE /3 GÜNLÜK PROGRAM)

 

4.GÜN:   DOMUZLAR KÖRFEZİ -CIENFUEGOS –TRINIDAD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  serbest gün..Arzu edenler için  EXTRA TUR.

 (Bu turumuz 2 Gece konaklamalıdır-Bu konaklamalar Küba kültürünü en yakından yasabileceğiniz 

CASA PARTICULAR  yani  EV konaklamasıdır. Kübalı ailelerin pansiyon olarak işlettiği kendi evlerinde kalma ve aynı atmosferi paylaşma imkanımız olacak. Trinidad ‘da konaklanacak.)

Bugün ilk olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS  kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak.Daha sonra  Trinidad şehrine devam ediyoruz.

 

5.GÜN:   TRINIDAD

Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayor, ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız, turumuzun sonunda

Bir gece konaklayacağımız  ‘’ CASA PARTICULAR  ‘’  Kübalı ailenin evine  gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalardır,  grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp, bu geceyi gerçek Küba atmosferinde,  hareketli sokaklarında geçireceğiz.

 

6.GÜN: SANTA CLARA –HAVANA

Sabah çok erken Kahvaltı  sonrası  saat 07:30 da  Santa Clara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket..  Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi  ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.Yine Santa clara merkezde yer alan eski tren rayları ve  zırhlı tren anıtını  ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz  sonrası yerel bir restoranda alınacaktır.

Daha  sonra  Havana ‘ya  yöneliyoruz, akşam saatlerinde  Havana ‘ya ulaşıyoruz.  .

 

 

2 GECE TRINIDAD CASA  konaklamalı + 2 Öğle yemeği+ Tüm ziyaretler +Rehberlik Hizmeti Dahildir. 

Çift Kişilik Odada Kişi Başı  235 € dur.(2Gece / 3Gün)

Odada Tek Kişi Kalmak isteyenler 60€ ilave  fark ödüyorlar

 

7.Gün HAVANA


Serbest Gün. Geceleme  evlerde

 

 

 

 

8.Gün HAVANA /  İSTANBUL  UÇUŞU

 
Bugün Havana ‘dan ayrılıyoruz.   Uçuş saatimiz 09:35  TÜRK HAVA YOLLARI  ile  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

 

9.Gün İSTANBUL

 

10:10  İstanbul ‘a varış.

  • Fiyata Dahil Hizmetler   :

   • TÜRK HAVA YOLLARI  ile ISTANBUL-HAVANA-ISTANBUL  uçak bileti
   • Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.
   • 7 Gece Havana  EVLERDE (CASA) KONAKLAMA
   • HAVANA 1 ÖĞLE  YEMEĞİ.
   • HAVANA  ŞEHİR TURU
   • HAVANA  HAVALIMANI TRANSFERLERİ
   • TÜRKÇE  REHBERLİK HİZMETİ
   • Seyahat Sigortası

    

    

   Fiyata  Dahil Olmayan Hizmetler   :

   • Küba Vize ücreti (50 €) NOT :  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
   • Programda açıkça belirtilmeyen
   • Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)

   TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ Kişi  Başı : 60€ dur Bu ücret  Turun 1. günü çıkışta  Toplanır

    

    

   EXTRA TURLAR :

   Varadero Tam Gün -90€ + CIENFUEGOS-TRINIDAD TURU 3GÜN-235€

   TOPLAM :325€    -  Tur Öncesi alınırsa İndirimli fiyat  300€

    

    

   Çift Kişilik Odada Kişi Başı

    990€

   Tek Kişilik Odada Kişi Başı

   1190 €

    

   0-12 yaş Çocuk kişi başı    980EURO


© 2019 Tatil Rotası. All Rights Reserved. Powered by Giza Medya